Brocade pójdzie pod młotek?

Wall Street Journal donosi, że firma Brocade Communications Systems została wystawiona na sprzedaż. Giełdowa wartość spółki to 3,2 mld USD. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się m.in. koncerny HP i Oracle.

Z informacji opublikowanych na łamach Wall Street Journal wynika, że kierownictwo Brocade Communications Systems podjęło decyzję o wystawieniu firmy na sprzedaż. Znalezienie kupca zlecono firmie inwestycyjnej Qatalyst Group. Władze firmy zastrzegły sobie jednak decydujący głos w sprawie ewentualnej fuzji, jak również możliwość całkowitej rezygnacji ze sprzedaży spółki. Wartość giełdowa firmy Brocade to ok. 3,2 mld USD. W ubiegłym roku firma odnotowała przychody netto na poziomie 167 mln USD przy obrotach rzędu 1,5 mld USD.

Brocade Communications Systems jest m.in. dostawcą korporacyjnych rozwiązań sieciowych dla centrów danych. Warto dodać, że w lipcu 2008 roku firma Brocade kupiła Foundry Networks. Przedstawiciele władz amerykańskiej spółki mówili wtedy m.in. o zamiarze rozszerzenia oferty w celu nawiązania skutecznej walki konkurencyjnej z koncernem Cisco. Konkurencja miała koncentrować się głównie na sektorze rozwiązań sieciowych dla przedsiębiorstw.

W zakresie rozwiązań dla centrów danych firma Brocade jest również długoletnim partnerem handlowym koncernów takich jak HP i Sun Microsystems. Z tego względu na czele firm potencjalnie najbardziej zainteresowanych zakupem Brocade Communications Systems wymienia się właśnie duet firm HP oraz Oracle. W kwietniu br. kierownictwo drugiej z nich poinformowało o zamiarze przejęcia koncernu Sun. Transakcja czeka jeszcze na akceptację Komisji Europejskiej. Brocade jest również dostawcą OEM dla urządzeń sieciowych znajdujących się w ofercie firmy Dell. Do grona innych firm, które mogłyby skorzystać na włączeniu rozwiązań Brocade do własnej oferty zaliczane są również m.in. fimy: Juniper Networks i IBM. Przedstawiciele żadnej ze wspomnianych spółek oficjalnie nie komentują tych doniesień.

Przełom września i października br. przyniósł prawdziwy wysyp informacji o planowanych fuzjach. W ciągu ostatnich dwóch tygodni zamiar przejęcia mniejszych spółek ogłosili m.in. przedstawiciele firm Dell i Xerox. Łączna wartość tych dwóch transakcji przekracza 10 mld USD. Niespodziewaną sensacją okazał się również warty prawie 3 mld USD plan fuzji koncernu Cisco z norweską firmą Tandberg.

Czytaj też:

Cisco rozszerza inicjatywę Connected Urban Development

AVG Technologies zyskał nowego inwestora za 200 mln USD

Amadeus otwiera Solution Centre w Polsce

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200