Broadcom podał nową datę sfinalizowania transakcji przejęcia VMWare

Korporacja ogłosiła 26 maja 2022 roku, że zdecydowała się kupić za 61 mld USD firmę VMware. Broadcom poinformował wczoraj, że uzgodnił z firmą VMware, że sfinalizowanie jej przejęcia zostało przedłużone o kolejne 90 dni, czyli nastąpi równo rok po terminie podpisania umowy.

Grafika: rawpixel/freerangestock

Pierwotnie obie firmy zakładały, że transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana do 26 lutego tego roku. Teraz wiemy, że sfinalizowanie przejęcia nastąpi pod koniec maja tego roku w dniu, któremu nadano nazwę Outside Date. Opóźnienie to wynika prawdopodobnie z faktu, że Broadcom nie ma jeszcze wszystkich zezwoleń na przejęcie, wydawanych przez szereg organów antymonopolowych w USA, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, w tym jednego z istotnych zezwolenie wydawanych przez Federalną Komisję Handlu USA.

Komisja Europejska na wydanie ostatecznej decyzji ma czas do 11 maja 2023 roku. Jeszcze w zeszłym roku KE UE opublikowała dokument mówiący o tym, że jest szczególnie zaniepokojona faktem iż przejęcie pozwoli firmie Broadcom walczyć z konkurencją w sposób niezgodny z prawem. Chodzi tu głównie o sprzęt współpracujący z oprogramowaniem produkowanym przez VMware, na który może mieć wtedy monopol.

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Yahoo kupiło kolejną platformę informacyjną

Zgodnie z umową, płatność będzie realizowana na dwa sposoby: w gotówce oraz w akcjach. Analitycy rynku IT przewidują, że, po sfinalizowaniu całej transakcji Broadcom zdecyduje się na rebranding i zmieni swoją nazwę na VMware. Zarządy obu firm wyraziły już zgodę na przeprowadzenie operacji przejęcia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200