Broadcom może już w tym tygodniu ogłosić, że przejmuje firmę Symantec

Analitycy spekulują, że Broadcom (znany producent układów scalonych) może jeszcze w tym tygodniu podjąć decyzję o przejęciu firmy Symantec. Informację taką podał wczoraj Wall Street Journal twierdząc, że wartość transakcji to ok. 10 mld USD.

Rozmowy na ten temat obie firmy prowadzą od jakiegoś czasu i analitycy twierdzą, że kwestią sporną pozostała tylko kwotą, jak Broadcom jest gotów zapłacić za firmę Symantec. Póki co obie strony milczą i nie komentują tych doniesień, tak iż na razie należy uzbroić się cierpliwość.

Od momentu, gdy obie strony zaczęły ze sobą negocjować, akcje firmy Symantec (której wartość rynkową szacuje się na 12,63 mld USD), wzrosły o 14%, podczas gdy akcje firmy Broadcom nieznacznie spadły (o 1%).

Zobacz również:

Obserwatorzy rynku IT zwracają uwagę na fakt, że Symantec ma ostatnio pewne problemy z utrzymaniem swojej wysokiej pozycji na rynku rozwiązań zapewniających systemom IT bezpieczeństwo. W tym roku jej szeregi opuściło kilku ważnych dyrektorów, co mogło osłabić jej pozycję w negocjacjach.

Nie bez znaczenie pozostaje też to, że amerykańskie organy regulacyjne wskazywały na pewne nieprawidłowości w obszarze księgowości. Wcześniej mówiło się, że w grę wchodzi kwota rzędy 15 mld USD. Tym razem Wall Street Journal podaje dużo mniejszą kwotę, bo 10 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200