Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Broadcom ma powody do zadowolenia. Otrzymał bowiem na początku tego tygodnia długo oczekiwaną zgodę od antymonopolowego urzędu Wielkiej Brytanii (chodzi o United Kingdom's Competition and Markets Authority; Urząd ds. Konkurencji i Rynków) na sfinalizowania transakcji przejęcia firmy VMware.

Grafika: Broadcom

Otwiera to drogę do sfinalizowania tego przejęcia w tym roku, co ma nastąpić 30 października. Broadcom zapowiada, że w najbliższych dniach przedstawił aktualne informacje dotyczące postępów w realizacji tej transakcji z pozostałymi urzędami regulacyjnymi, które pilotują tę sprawę.

Zgoda uzyskana od Kingdom's Competition and Markets Authority ma miejsce po uzyskaniu zezwolenia na tę fuzję od Unii Europejskiej UE, a także stosownych urzędów funkcjonujących w Australii, Brazylii, Kanadzie, Izraelu, Republice Południowej Afryki i na Tajwanie. Firma twierdzi, że w dalszym ciągu współpracuje z organami regulacyjnymi w innych krajach i jurysdykcjach i jest na dobiegającym końca etapie procesu mającego na celu uzyskanie pozostałych wymaganych i zgód wydawanych przez stosowne organy regulacyjne, które według Broadcom zostaną uzyskane przed datą 30 października 2023 roku.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Broadcom wybuduje w Hiszpanii fabrykę chipów
  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200