Branża IT dominuje ranking miliarderów Bloomberga

Thomas Piketty w swoim głośnym „Kapitale XXI wieku” dowodził, że żaden dochód z pracy nakładczej nie przebije zysku z odziedziczonego kapitału. Jeżeli jednak nie urodziliśmy się w bogatej rodzinie i pozostaje nam ciężka praca, warto postawić na karierę w branży IT – taki wniosek wynika z Bloomberg Billionaires Index, notujący aktualny majątek 500 najbogatszych osób na świecie.

Branża IT dominuje ranking miliarderów Bloomberga

Michael Steinberg/Pexels

IT jest w tym zestawieniu jedną z młodszych branż – widać wyraźnie, że dorobienie się majątku w tym sektorze trwa o kilkadziesiąt lat krócej niż w innych. Na pierwszym miejscu rankingu w tym roku znalazł się Elon Musk, właściciel Tesli i SpaceX - jego majątek szacowany jest na 236 mld USD netto. Drugie miejsce należy do Jeffa Bezosa, twórcy Amazona (197 mld USD netto). Dopiero na trzeciej pozycji jest osoba spoza branży technologicznej - właściciel koncernu LVMH Bernard Arnault (który jest absolwentem paryskiej politechniki i spadkobiercą bogatych przemysłowców).

Na kolejnych miejscach znaleźli się słynni przedstawiciele sektora IT: Bill Gates (130 mld USD), Larry Page (126 mld USD), Sergey Brin (121 mld USD), Mark Zuckerberg (121 mld USD), Larry Ellison (110 mld USD), Steve Ballmer (109 mld USD). Pierwszą dziesiątkę zamyka legenda amerykańskiej giełdy Warren Buffet.

Zobacz również:

  • SoDA Conference 2023: ważne są AI i ekspansja zagraniczna

Bloomberg Billionaires Index to ranking najbogatszych ludzi na świecie. Szczegóły dotyczące obliczeń są podane w analizie wartości netto na stronie profilu każdego miliardera. Dane są aktualizowane na zakończenie każdego dnia handlowego w Nowym Jorku.

Poszczególne sylwetki milionerów znajdziemy na tej stronie www https://www.bloomberg.com/billionaires/profiles/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200