Brak pieniędzy na system dla referendum

Krajowe Biuro Wyborcze unieważniło przetarg na obsługę informatyczną referendum europejskiego – podaje dzisiejsza Rzeczpospolita. O kontrakt ubiegały się Softbank, ComputerLand i TBD Polska.

Zamówienia publicznego na system IT nie będzie, gdyż KBW stwierdziło, że nie dysponuje wystarczającymi funduszami. Brak pieniędzy na stworzenie systemu informatycznego spowodowało przegłosowanie przez Sejm dwudniowego referendum. Koszty jego przeprowadzenia mogą wzrosnąć o 20-40 mln zł.

Nie wiadomo w jaki sposób teraz zostaną przeliczone wyniki. Przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego stwierdzili jedynie, że „zapewnią obsługę informatyczną w stopniu niezbędnym i ograniczonym własnymi siłami". Może to oznaczać wykorzystanie systemów informatycznego stworzonego w ubiegłym roku na potrzeby wyborów samorządowych. Opracowały go Prokom Software, Pixel i TBD Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200