Box otwiera oddział w Warszawie

Operator usługi do przechowywania i synchronizacji danych online uruchomi w stolicy centrum badawczo-rozwojowe. Polski oddział Box ma docelowo zatrudniać 150 pracowników.

„Rozpoczęliśmy już pierwszy etap rekrutacji, której celem jest zatrudnienie najbardziej utalentowanych inżynierów w Polsce. Wkrótce nasz zespół w Warszawie rozpocznie pracę nad realizacją planu rozwoju produktu, co pozwoli w dalszym stopniu usprawniać naszą platformę” – mówi Thierry Chassaing, wiceprezes Box (Engineering and TechOps) w oficjalnym komunikacie.

Box rozkłada proces rekrutacji na dwa lata. W gronie 150 pracowników warszawskiego oddziału mają znaleźć się zarówno inżynierowie oprogramowania, jak również programiści aplikacji webowych oraz przedstawiciele HR. Polski zespół ma ściśle współpracować z kalifornijską centralą firmy w zakresie rozwoju kluczowych produktów Box.

Zobacz również:

  • Chiny biorą odwet i uderzają w USA
  • Akcje Intel spadają - winna rosnąca konkurencja w AI

Polskim oddziałem Box pokieruje Rafał Szczepański. Dołącza on do firmy po ponad dziesięciu latach pracy w SmartRecruiters. Ma wykształcenie informatyczne, tytuł MBA i ponad 15-letnie doświadczenie w branży.

Box ułatwia zarządzanie zawartością online ponad 100 tys. klientów z całego świata, do których należą m.in. General Electric, AstraZeneca, Morgan Stanley, P&G, Schneider Electric i Eurostar. Marka przoduje w rankingach Gartnera Gartner Magic Quadrant w kategorii Content Services Platforms i IDC MarketScape w kategorii Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Content Apps.

Pierwszy europejski oddział Box powstał w 2012 r. Wielkiej Brytanii. Obecnie firma zatrudnia ponad 2000 osób, z czego ponad 200 na Starym Kontynencie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200