Boss’a amerykańska

Great Plains Software przejęła mniejszościowy pakiet akcji gdyńskiej spółki Bossa’a SA, która od września br. jest oddziałem amerykańskiego producenta systemu Dynamics.

Great Plains Software przejęła mniejszościowy pakiet akcji gdyńskiej spółki Bossa’a SA, która od września br. jest oddziałem amerykańskiego producenta systemu Dynamics.

Wraz z przejęciem od Poland Partners, dotychczasowego głównego udziałowca spółki Boss'a, nie ujawnionej liczby akcji, firma Great Plains Software (GPS) utworzyła przedstawicielstwo w Polsce. Od września br. Boss'a SA nazywa się Great Plains Software Polska i jest siódmym oddziałem GPS na świecie. „Zmiany własnościowe nie będą miały wpływu na rozwój głównego produktu, którego implementacją zajmowaliśmy się do tej pory, czyli polskiej wersji pakietu do zarządzania średniej wielkości przedsiębiorstwem Dynamics” – twierdzi Roman Leśny, dyrektor działu Dynamics w GPS Polska.

Zdaniem przedstawicieli firmy, systemu Dynamics używa ponad 30 polskich przedsiębiorstw. W ostatnim czasie rozpoczęto wdrożenia systemu w warszawskim Wydawnictwie PWN SA i żywieckich Zakładach Piwowarskich SA. Jak zapowiada Roman Leśny, jeszcze w październiku br. firma opracuje nową wersję pakietu Dynamics, w której nie znajdą się nowe moduły, a większość poprawek będzie miała charakter kosmetyczny. „Wprowadziliśmy m.in. prawa dostępu do poszczególnych magazynów, a także zmodyfikowaliśmy procedury raportowania” – mówi Roman Leśny.

W czerwcu br. Great Plains Software zdecydował o sprzedaży pakietu finansowego Profit dla małych przedsiębiorstw firmie Champion Business Systems. Profit był również sprzedawany przez firmę Boss'a. Przedstawiciele GPS Polska nie sądzą, aby pozbycie się przez amerykańską firmę systemu Profit miało wpływ na sprzedaż tej aplikacji w Polsce. „W rzeczywistości Profit został całkowicie dostosowany do polskich warunków i różni się od pierwotnej specyfikacji, dostarczanej przez producenta” – twiedzi Roman Leśny. Obecnie firma dysponuje kodami źródłowymi tego pakietu i będzie nadal go rozwijać we własnym zakresie. Rozwijane będą też własne produkty Boss'a, czyli SM-Firma i SM-Boss.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200