Boni: od 2014 r. nowy model usług administracyjnych (wideo)

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni otwierając organizowaną przez Computerworld konferencję "Państwo 2.0" mówił o procesach informatyzacji w państwie-optimum, jakim chce być Polska.

Boni na wstępie przypomniał koncepcję państwa-optimum, które jest skupione na obywatelu, nie wycofuje się i świadomie wskazuje pola interwencji, sprawnie korzysta i technologii niezbędnych dla nowoczesnego społeczeństwa, promuje dialog i partycypację społeczną.

Zdaniem Boniego administracja powinna być oceniana nie za realizację planów mierzonych wydatkami, ale skutecznością, co oznacza ułatwienia i uproszczenia w relacji obywatel-państwo oraz zdolność pomocy w sytuacjach kryzysowych. Administrację należałoby też rozliczać z udostępniania usług elektronicznych oraz stopnia zadowolenia obywateli z działań państwa. Minister Boni zapowiedział też zmiany legislacyjne i organizacyjne, których efektem ma być wprowadzanie od 2014 r. nowego modelu świadczenia usług administracyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200