'Bomba czasowa' w Microsoft Visual Studio.NET

Wersja beta 2 pakietu Visual Studio .NET zawiera błąd powodujący, że aplikacje zawarte w pakiecie przestaną działać 31 lipca br. Koncern z Redmond obiecuje, że wymieni płyty CD zawierające wadliwą wersję pakietu na nowe.

Microsoft poinformował o wykryciu w wersji beta 2 pakietu Visual Studio .NET błędu, powodującego zaprzestanie działania pakietu po 31 lipca 2001 r. Według przedstawicieli koncernu z Redmond, błąd dotyczy jedynie wczesnych edycji wersji beta 2. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają również, że wszystkie aplikacje stworzone za pomocą pakietu powinny być wolne od tego typu "usterek".

Użytkownicy, którzy zainstalowali wersję Visual Studio .NET zawierającą ograniczenie czasowe, otrzymają od producenta nowe, wolne od błędu wersje pakietu. Microsoft zapewnia, że nastąpi to przed 31 lipca br. Aby upewnić się, że ograniczenie zostało usunięte, użytkownicy powinni odinstalować starą wersję pakietu i dopiero na jej miejsce zainstalować nowe oprogramowanie, Visual Studio.NET Enterprise Architect (VSEA), stanowiące trzecią i najnowszą wersję pakietu Visual Studio.NET. Narzędzie to służące do modelowania architektury aplikacji od podstaw, głównie pod względem wymagań biznesowych, zdaniem przedstawicieli Microsoftu, nie posiada "dziury czasowej"

Zobacz również:

  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Bill Gates zapewnił, że wersja finalna pakietu Visual Studio.NET ukaże się pod koniec tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200