Bluetooth w sieci przedsiębiorstwa

Podczas kongresu Bluetooth w Amsterdamie firmy Alcatel i Commil przedstawiły w praktyce koncepcję zastosowania radiowej technologii Bluetooth do realizacji połączeń głosowych na terenie przedsiębiorstwa.

Podczas kongresu Bluetooth w Amsterdamie firmy Alcatel i Commil przedstwiły w praktyce koncepcję zastosowania radiowej technologii Bluetooth do realizacji połączeń głosowych na terenie przedsiębiorstwa.

W trakcie pokazu można było za pomocą obsługujących Bluetooth telefonów komórkowych Alcatel One Touch łączyć się bezprzewodowo z innymi głosowymi urządzeniami cyfrowymi (telefonami IP, telefonami DECT lub komórkowymi), przemieszczając się swobodnie po obszarze objętym siecią.

Zobacz również:

Do demonstracji wykorzystano system sieciowy Cellarion firmy Commil, który zapewnił przekaz między punktami dostępowymi Bluetooth i siecią transmisji danych, opartą na rozwiązaniach Alcatel OmniPCX.

Celem prezentacji było pokazanie możliwości zastosowania techniki Bluetooth w telefonii. Zdaniem przedstwicieli Alcatela rozwiązanie Bluetooth może wkrótce częściowo zastąpić nie tylko telefonię przewodową, ale także kompleksowy system komunikacji bezprzewodowej w całym przedsiębiorstwie, przyczyniając się do urzeczywistnienia idei jednego telefonu.

System Cellarion stanowi uzupełnienie współczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej klasy operatorskiej, wykorzystując punkty dostępowe i bramy głosowe do zapewnienia w bezprzewodowej łączności z urządzeniami wyposażonymi w standardowy moduł Bluetooth. Instalacja systemu Cellarion wewnątrz budynków rozszerza istniejącą infrastrukturę przewodową do transmisji danych i głosu, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z sieci radiowej podobnej do komórkowej. Sieć Cellarion zapewnia również roaming i nadaje się do mobilnego przekazu informacji w budynkach biurowych, centrach handlowych lub portach lotniczych.


TOP 200