BlueCoat SG Client

Veracomp wprowadzi do oferty nowe oprogramowanie firmy BlueCoat o nazwie SG Client, która ma służyć do równoczesnego poprawienia wydajności aplikacji i zapewnienia bezpieczeństwa urządzeniom mobilnym.

Oprogramowanie Blue Coat SG Client jest przeznaczone zarówno dla urządzeń będących pod kontrolą działu IT (komputery stacjonarne, przenośne, PDA itp.), jak i niezależnych (komputery domowe telepracowników, komputery w siedzibach innych firm, itp.). W pierwszym wypadku oprogramowanie Blue Coat SG Client instaluje się na urządzeniu końcowym w ramach stałej licencji. W drugim, SG Client może być uruchomiony dynamicznie z wykorzystaniem wersji 'na żądanie'. Z tej wersji mogą korzystać także firmy, które nie planują zakupu stałej licencji.

Aplikacja Blue Coat SG Client składa się z wielu modułów, które można dobierać zgodnie z potrzebami. Moduły zapewniają m.in. akcelerację i kontrolę aplikacji, monitoring zawartości, filtrowanie adresów URL oraz ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym i złośliwymi kodami.

SG Client integruje się z technologią MACH5 (Multiprotocol Accelerated Caching Hierarchy) wbudowaną w urządzenia Blue Coat serii SG. Technologia ta umożliwia zarządzanie przepływem danych w sieciach WAN - blokuje niepotrzebne aplikacje, chwilowo wstrzymuje mniej istotne, a przyspiesza aplikacje istotne. MACH 5 wykorzystuje m.in. techniki zarządzanie pasmem, optymalizacji protokołu, przechwytywania obiektów i bajtów oraz kompresję danych. Nowe oprogramowanie jest przystosowane do współpracy z istniejącymi urządzeniami.

Aplikacja Blue Coat SG Client pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2007 roku. Sugerowana cena detaliczna licencji dla jednego użytkownika jest szacowana na ok. 100 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200