Błękitny płaszcz chroni

Veracomp wprowadził do oferty pierwsze urządzenia proxy Blue Coat wyposażone w mechanizmy prewencyjnej obrony przed programami szpiegującymi (spyware). Dodane funkcje blokują instalację programów szpiegujących oraz dostęp do stron internetowych o zawartości związanej z rozpowszechnianiem aplikacji spyware. Skanują także treści WWW w poszukiwaniu sygnatur programów szpiegujących.

Dodatkowo, wykrywają komputery w sieci zainfekowane programami szpiegującymi i powiadamiają o tym administratorów. Informują również użytkownika zakażonej maszyny o konieczności usunięcia złośliwej aplikacji.

Do serii ProxySG wprowadzono funkcje blokady dostępu do tych stron WWW, które już zostały rozpoznane jako źródła rozpowszechniania programów spyware oraz znajdują się na "czarnych listach". Natomiast w urządzeniach z rodziny ProxyAV pojawiła się opcja skanowania ruchu w sieci w poszukiwania sygnatur programów szpiegujących.

Firma BlueCoat mogła rozbudować funkcjonalność swoich urządzeń dzięki nawiązaniu współpracy z firmą InterMute, producentem aplikacji zabezpieczających przed programami szpiegującymi. Na podstawie zawartego porozumienia, urządzenia Blue Coat współpracują z oprogramowaniem InterMute SpySubtract, które zapewnia ochronę przed programami spyware zarówno na poziomie bramy internetowej, jak i komputerów w sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200