Blades for Business- nowa inicjatywa HP

HP ogłosił, że poszerza swoją inicjatywę Smart Office (której premiera miała miejsce dwa lata temu) i włącza do niej serwery kasetowe.

Nowy program nosi nazwę Blades for Business i ma na celu uświadomienie małym i średnim firmom, jaką korzyść mogą odnieść po wprowadzeniu do swoich systemów informatycznych serwerów kasetowych. Program startuje 2 maja. HP udostępni użytkownikom witrynę HP Small Business Web, na której będą umieszczone dokumenty omawiające produkty i usługi oparte na architekturze kasetowej.

Blades for Business- nowa inicjatywa HP
W tym samym dniu HP wprowadzi do swoje oferty nowy zasilacz o wysokości 1U, przeznaczony dla chassis BladeSystem (zdjęcie chassis obok), zaprojektowany z myślą o mniejszych wdrożeniach. Użytkownicy MSP będą mieli do wyboru szereg produktów kasetowych firmy HP, w tym serwery oparte na układach AMD i intelowskich. Instalując w chassis zasilacz o wysokości 1U (standardowy zasilacz ma wysokość 3U), użytkownik będzie mógł dołożyć do systemu cztery dodatkowe serwery kasetowe.

Zobacz również:

  • HP EliteBook 800 – twoje wsparcie w hybrydowym modelu pracy
  • Linux Foundation uruchamia dwie nowe inicjatywy wspierające obliczenia o wysokiej wydajności i systemy pamięci masowej

Jest to ważne, ponieważ system obliczeniowy oparty na kasetach opłaca się wdrażać wtedy, gdy w chassis pracuje co najmniej 6 do 8 serwerów. Jeśli serwerów jest mniej, rachunek ekonomiczny podpowiada, że lepiej jest wtedy zdecydować się na standardowe serwery stelażowe.

Rynek produktów kasetowych rozwija się bardzo szybko i jak podaje IDC, sprzedaż serwerów opartych na tej architekturze wyniesie w 2008 r. 9 mld USD. HP nie ujawnił jeszcze cen produktów i pakietów należących do linii Blade for Business.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200