BlackBerry w Polsce

Era ma propozycję dla firm których pracownicy potrzebują stałego dostępu do poczty elektronicznej. Operator rozpoczął testy nowych usług komunikacji bezprzewodowej, opartych na urządzeniach firmy Research In Motion (RIM).

BlackBerry w Polsce

BlackBerry 7100

BlackBerry - stanowiące sporą konkurencje dla palmtopów z systemami Pocket PC czy PalmOS - zdobyły popularność głównie w Stanach Zjednoczonych. Wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na wykorzystanie rozwiązań marki RIM (sprzętu i oprogramowania serwerowego) w celu zapewniania swoim pracownikom mobilnej komunikacji. Udział firmy w rynku korporacyjnym w USA szacowany jest na 15%.

Era wierzy, że produkty RIM przyjmą się również w Polsce. Operator zaoferuje klientom palmtopy BlackBerry serii 7000. Są to właściwe trzyzakresowe telefony klasy smartphone, które w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem serwerowym zapewniają stały dostęp do poczty elektronicznej (GPRS), zasobów korporacyjnego intranetu, synchronizację osobistego kalendarza oraz z dostęp (z ograniczoną funkcjonalnością) do stron WWW. Mobilne terminale mogą odczytywać wiele formatów plików przesyłanych jako załączniki w poczcie (MS Word, MS Excel czy PDF). Jak zapewnia Era klienci będą mogli w pełni korzystać z powyższych usług także w roamingu.

Zobacz również:

  • iPad jako komputer - czy to użyteczne narzędzie dla biznesu?

W testach urządzeń BlackBerry weźmie udział kilkunastu klientów korporacyjnych PTC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200