BlackBerry usprawnia proces zarządzania urządzeniami mobilnymi

BlackBerry stworzył nową platformę do zarządzania urządzeniami mobilnymi. Rozwiązanie nosi nazwę Good Secure EMM (Enterprise Mobility Management) Suites i może zarządzać urządzeniami mobilnymi (w systemami zainstalowanymi w samochodach) pracującymi pod kontrolą różnych systemów operacyjnych.

Good Secure EMM to konsola zarządzania integrująca różne narzędzia opracowane do tej pory przez BlackBerry, towarzyszące takim rozwiązaniom tej firmy, jak BES12, Good Dynamics i WatchDox. Rozwiązanie będzie dostępne pod koniec czerwca. Jak dotąd jego cena nie została podana.

BlackBerry (a konkretnie oddział AtHoc) zaprezentował też nowa wersję oprogramowania realizującego zadanie bezpiecznej i niezawodnej wymiany informacji w sytuacjach kryzysowych. To narzędzie dedykowane dla biznesu oraz agencji rządowych. Warto w tym momencie przypomnieć, że BlackBerry kupił firmę AtHoc równo rok temu.

Zobacz również:

  • BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023
  • Zarządzanie informacją – nowe kierunki

Kolejna nowość zaprezentowana przez BlackBerry nosi nazwę QNX. Została ona opracowana przez firmowy oddział QNX Software. Jest to specjalistyczne oprogramowanie 2D i 3D używane do zarządzania systemami komputerowymi instalowanymi w samochodach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200