BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023

Firma BlackBerry odnotowała przychów w pierwszym kwartale 2023 roku. Jest on wynikiem działań związanych z cyberbepieczeństwem.

Firma BlackBerry kojarzy się głównie ze smartfonami wyposażonymi w klawiaturę QWERTY, które znikły z rynku już kilka lat temu. Aktualnie firma BlackBerry zajmuje się zupełnie innym segmentem rynku i ku zdziwieniu firma odnotowała niespodziewany zysk akcji za pierwszy kwartał 2023 roku. Ceny akcji wzrosły o 6 centów i przebiły oczekiwania analityków rynkowych.

BlackBerry w końcu na plusie
Źródło: Randy Lu / Unsplash

BlackBerry w końcu na plusie

Źródło: Randy Lu / Unsplash

Firma BlackBerry koncentruje się aktualnie na działalności z zakresu niezwykle modnego ostatnimi czasy cyberbezpieczeństwa. Gigant technologiczny dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw, które zyskało na popularności m. in. w branży automotive.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • Pishing metodą na e-TOLL. MF i KAS ostrzegają przed próbą wyłudzenia

Według danych IBES z Refinitiv, łączne przychody spółki wyniosły 373 mln USD i były wyższe od średnich szacunków analityków na poziomie 160,4 mln USD.

Przychody w jednostce biznesowej zajmującej się cyberbezpieczeństwem wzrosły o 5,5 procent w ujęciu sekwencyjnym do 93 milionów dolarów, podczas gdy przychody z licencjonowania i innych usług wyniosły 235 milionów dolarów, głównie dzięki wpływom ze sprzedaży patentów.

Firma BlackBerry zadebiutowała na amerykańskiej giełdzie w 1997 roku i szybko stała się popularna dzięki smartfonom dla biznesu. Ten sektor BlackBerry został definitywnie zamknięty w ubiegłym roku. BlackBerry aktywnie sprzedaje zgromadzone na przestrzeni lat patenty związane z użytkowaniem urządzeń mobilnych.

Organizacja aktualnie skupia się na działalności związanej z cyberbezpieczeństwem oraz dystrybucją oprogramowania dla największych firm na rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200