Biznesowe notebooki HP będą bezpieczniejsze

HP nawiązał współpracę z izraelską firmą Deep Instinct (specjalizującą się w rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo systemom IT), w ramach której powstanie platforma Sure Sense, która będzie wprowadzona do kolejnej generacji biznesowych notebooków linii EliteBook i ZBook.

Ocenia się, że obie firmy zainwestują we wspólne badania – zarówno nad platformą Sure Sense, jak i innymi rozwiązaniami - co najmniej 150 mln USD.

Będzie to nowatorska platforma bezpieczeństwa bazująca na technologii AI (sztuczna inteligencja) noszącej nazwę Sure Sense. Jest to rozwiązanie opracowane przez firmę Deep Instinct, które pozwala blokować złośliwe oprogramowanie, robiąc to w nadzwyczaj skuteczny sposób.

Zobacz również:

Oprogramowanie Sure Sense nie będzie dystrybuowane oddzielnie i będzie dostępne tylko jako integralny element wspomnianych wcześniej biznesowych notebooków.

HP Inc. twierdzi, że badania przeprowadzone przez niezależną firmę SE Labs pokazują, iż oprogramowanie pracuje praktycznie bezbłędnie i w stu procentach chroni powierzony mu opiece obiekt, dając jednocześnie zerowy procent fałszywych alarmów.


TOP 200