Biurosystem połączy się z Invar System

Do końca tego roku ma się zakończyć fuzja obu spółek. O planach połączenia kierownictwo firm poinformuje oficjalnie w poniedziałek (20 marca).

Biurosystem SA z Łodzi zawarł porozumienie z integratorem systemów teleinformatycznych Invar System SA z Sieradza w sprawie połączenia obu spółek.Transakcja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

"Celem połączenia obu firm jest stworzenie silnej grupy kapitałowej skoncentrowanej na szeroko pojętej branży informatycznej i techniki biurowej z ukierunkowaniem na wykorzystanie technologii internetowych" - podaje za Biurosystem agencja Reuters.

Najważniejszymi obszarami działalności grupy mają być usługi outsourcingowe, integracyjne i handel elektroniczny, a także wytwarzanie oprogramowania na zamówienie i uzupełniającego standardowe pakiety e-commerce, CRM (Customer Relationship Management) i SCM (Supply Chain Management).

Biurosystem poinformował, że realizacja powyższych celów zostanie sfinansowana ze środków własnych i emisji akcji. W I połowie tego roku ma zostać złożony prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Jak podaje Reuters, porozumienie zakłada, że cały majątek spółki Invar System zostanie przeniesiony na Biurosystem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200