Bitcoin pobił kolejny rekord

Najpopularniejsza kryptowaluta na świecie pobiła w miniony weekend – a konkretnie w piątej wieczorem - kolejny rekord. Posługujący się nią użytkownicy musieli po raz pierwszy zapłacić za jeden Bitcoin ponad 6 tys. USD, dokładnie 6064 dolary i 14 centów.

W sobotę rano Bitcoin kosztował jeszcze więcej, bo 6159 USD. W kolejnych godzinach jej kurs nieco spadł, ale nigdy poniżej 6 tys. USD. .A warto przypomnieć, że dwa miesiące temu jeden Bitcoin kosztował nieco ponad 4800 USD, co już wtedy wydawało się trudnym po pobicie rekordem.

Tymczasem już w połowie października kurs tej kryptowaluty przekroczył 5 tys. USD, a po kolejnych dwóch tygodniach trzeba już za jeden Bitcoin zapłacić ponad 6 ty. USD, czyli prawie 22 tys. złotych.

Zobacz również:

Bitcoin może pochwalić jeszcze jednym rekordem. Po raz pierwszy w historii wartość transakcji wykonywanych przy jej użyciu przekroczyła kolejną magiczną granicę 100 mld USD.

Druga z kolei ciesząca się największą popularnością kryptowaluta (tokeny Ethereum czy Ether; kryptowaluta ta znana jest też po nazwą Bitcoin 2.0) ma też powody do zadowolenia. Jej kurs jest stabilny i obecnie za jedną jednostkę tej kryptowaluty trzeba zapłacić ok. 320 USD.


TOP 200