Biometryczny odtwarzacz multimedialny

Firma VeriTouch zaprezentowała przenośny odtwarzacz plików multimedialnych iVue, wyposażony we wbudowany... skaner linii papilarnych. Urządzenie zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu go do odtwarzania plików audio i wideo, zabezpieczonych przed nielegalnym kopiowaniem.

Przedstawiciele VeriTouch tłumaczą, że ich produkt pozwoli internetowym serwisom muzycznym i filmowym na dostarczaniu klientom plików, które będzie mogła odtworzyć jedynie ta osoba, który plik nabyła. Do pliku dołączony będzie wzór jej linii papilarnych - aby go odtworzyć, użytkownik będzie musiał autoryzować się, poprzez przyłożenie opuszka palca do wbudowanego do odtwarzacza skanera linii papilarnych.

VeriTouch prowadzi w tej chwili rozmowy na temat zastosowania opracowanej przez firmę technologii z amerykańskimi organizacjami RIAA i MPAA (reprezentującymi amerykański przemysł muzyczny i filmowy).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200