Bing Chat zintegrowany z klawiaturą SwiftKey na Androida

Microsoft integruje swoją usługę opartą na ChatGPT z kolejnymi aplikacjami.

SwiftKey to jedna z popularniejszych klawiatur na urządzenia mobilne. Aplikacja zadebiutowała na rynku w czerwcu 2010 roku razem ze smartfonem Samsung Galaxy S. Była to pierwsza inteligentna klawiatura wykorzystująca sztuczną inteligencję, dzięki której możliwe jest pisanie za pomocą przeciągnięć.

Klawiatura SwiftKey otrzymuje wsparcie dla Bing AI
Źródło: SwiftKey.com

Klawiatura SwiftKey otrzymuje wsparcie dla Bing AI

Źródło: SwiftKey.com

Należąca aktualnie do Microsoftu aplikacja SwiftKey jest rozwijana na systemy operacyjne Android i iOS i przez ponad 10 lat obecności na rynku zgromadziła miliony wiernych użytkowników.

Zobacz również:

  • Cykl życia tych pakietów biurowych Microsoftu dobiegnie w przyszłym roku końca
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot
  • Bing wkroczy do kolejnych przeglądarek

Wkrótce SwiftKey może stać się jeszcze popularniejsze, a to wszystko dzięki integracji klawiatury z usługą Bing Chat AI rozwijaną przez Microsoft.

Aplikacja SwiftKey na Androida pozwala już skorzystać z dobrodziejstw Microsoft Bing Chat AI - usługi opartej na ChacieGPT od OpenAI.

Dzięki najnowszej integracji użytkownicy mogą wpisać dowolny tekst bezpośrednio w obrębie klawiatury oraz przeszukać sieć, aby znaleźć to, czego potrzebują. Microsoft SwiftKey beta dla Androida można już pobrać ze Sklepu Play. Aktualnie Microsoft nie zintegrowała jeszcze Bing Chat AI z aplikacją na smartfony firmy Apple.

Sztuczna inteligencja pozwala na przeprowadzenie konwersacji z Chatem Bing AI bezpośrednio z poziomu klawiatury bez konieczności uruchamiania innej aplikacji.

Microsoft w ubiegłym roku porzucił wsparcie dl SwiftKey i usunął aplikację z App Store. Po reakcji użytkowników gigant z Redmond przywrócił program i obiecał dalszy rozwój. Aktualnie firma milczy w sprawie dodania Bing AI dla wersji na iPhone'a. Oprogramowanie nie otrzymało żadnej dużej aktualizacji rozwojowej od miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200