Binance uruchamia Krypto Szkołę w Polsce

Binance, wiodący ekosystem blockchain i jednocześnie największa na świecie giełda kryptowalut, uruchomił pierwszą w Polsce Krypto Szkołę skierowaną głównie do młodych osób i studentów. Potrwa przez cały sierpień.

Grafika: Binance

W ramach tej inicjatywy Polacy mogą zdobyć za darmo podstawową wiedzę na temat blockchaina, kryptowalut i podstaw inwestowania. Dodatkowo Binance nagradza nowych użytkowników, którzy wykonają przypisane im wstępne zadania edukacyjne, nagrodą finansową wypłacaną w USDT, czyli stabilnej kryptowalucie powiązanej z USD.

Krypto Szkoła to platforma online, na którą składa się sześć specjalistycznych kursów wideo opracowanych przez Binance Academy. Ich tematyka obejmuje:

• Technologię blockchain - kurs w prostych słowach przedstawia, czym jest blockchain, jaka jest jego historia i obszary zastosowania;

Zobacz również:

  • Po działaniach regulacyjnych Binance zakłada podmiot w Polsce dla mieszkańców Belgii

• Podstawy kryptowalut – kurs prezentuje cechy różnych kryptowalut, a także giełd i portfeli kryptowalutowych;

• Decentralizację - pomoże zrozumieć pojęcia DeFI, inteligentnych kontraktów i DAO (autonomiczne organizacje);

• WEB 3.0, Metawersum - kurs wyjaśnia kluczowe pojęcia i technologie związane z tymi zagadnieniami;

• Podstawy handlu - zapewnia niezbędne informacje na temat handlu i ryzyka;

• Strategie handlu i inwestowania - celem tego kursu jest dostarczenie podstawowych informacji, aby rozpocząć pracę z kryptowalutami.

Po ukończeniu tych kursów każdy nowy i obecny użytkownik Binance będzie mógł otrzymać certyfikat NFT, który potwierdzi odbycie edukacji z podstaw blockchaina, kryptowalut i aktywów cyfrowych.

Natomiast nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na platformie Binance, używając kodu promocyjnego KRYPTOSZKOLA, aby dodatkowo otrzymać wspomniane wcześniej wstępne zadania edukacyjne (dostępne w module „Centrum Aktywności”). Za ich wykonanie użytkownicy będą mogli otrzymać nagrodę finansową w USDT. Nagrody będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

„Edukacja pozostaje kluczowym elementem naszej strategii promowania aktywów cyfrowych. Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem poziomu adopcji kryptowalut, a naszym zadaniem jest dostarczenie użytkownikom wszelkiej niezbędnej wiedzy na temat kryptowalut oraz poinformowanie ich o związanym z nimi ryzyku”, powiedziała Katarzyna Wabik, Prezes Zarządu Binance Poland.

Po zakończeniu edukacji w Krypto Szkole, przedstawicielka Binance zachęca także do jej kontynuacji w Binance Academy, platformie edukacyjnej promujących adopcję kryptowalut, która zapewnia szereg bezpłatnych materiałów edukacyjnych przybliżających różne obszary zastosowania technologii blockchain i kryptowalut. Obecnie dostępnych jest tam około 1000 artykułów oraz zaawansowanych kursów w ponad 30 językach. Łączna liczba odwiedzających Binance Academy w 2022 roku przekroczyła 26 milionów.

„Wydarzenia z minionego roku, kiedy to doszło do zamknięcia kilku giełd kryptowalutowych na świecie, bezdyskusyjnie potwierdzają, jak ważne jest, aby wszyscy zainteresowani korzystaniem z nich posiadali fundamentalną wiedzę na temat teorii i praktyki aktywów wirtualnych. Kursy dotyczą także tematyki blockchain, Web3 i metaverse, czyli technologii, które są przyszłością internetu i ważne jest, aby młodzi ludzie lepiej zrozumieli te zjawiska. Dlatego uważam, że nasz nowy projekt edukacyjny jest teraz bardziej potrzebny niż kiedykolwiek. Mamy nadzieję, że spotka się z życzliwym przyjęciem ze strony młodych Polaków”, powiedziała Katarzyna Wabik.

Stronę Krypto Szkoły znajdziecie pod tym linkiem:https://bit.ly/3YewXve, natomiast kursy są dostępne tutaj:https://bit.ly/3rQf5Ll.

Źródło: Binance

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200