Bill Gates stoi za przejęciem Skype'a

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu, powiedział, że był jednym ze zwolenników pomysłu zakupu komunikatora Skype i namawiał innych członków zarządu do poparcia tego kroku.

Główny cel Microsoftu to połączenie Skype z innymi produktami firmy (m.in. Xbox Live, Microsoft Outlook, WP7).

Polecamy:

W ubiegłym tygodniu, Microsoft zgodził się zapłacić 8,5 mld dolarów za przejęcie komunikatora Skype wraz z całym zespołem.

"Podczas obrad zarządu byłem zdecydowanym zwolennikiem tej transakcji" - powiedział Gates w rozmowie przeprowadzonej przez BBC HardTalk.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów

Przejęcie Skype'a to do tej pory największy zakup w historii firmy Microsoft.

Skype umożliwia swoim użytkownikom bezpłatne rozmowy przez Internet. Dotyczy to zarówno czatu tekstowego, rozmowy audio, jak i wideokonferencji. Usługa pozwala także na płatne rozmowy z "komórkami" i telefonami stacjonarnymi. Spółka z siedzibą w Luksemburgu ma obecnie około 663 miliony klientów na całym świecie, ale nie przekłada się to na szczególny sukces finansowy.

Bill Gates mówi, że Microsoft podjął strategiczną decyzję, kupując Skype. "Idea rozmów wideo będzie niedługo dużo popularniejsza niż dziś. Nasz komunikator przyniesie w przyszłości wspaniałe zyski".

Ściągnij: Skype 5.3.32.111

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200