Bill Gates nadal najbogatszym człowiekiem

Według rankingu magazynu Forbes, Bill Gates po raz kolejny został najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek - przede wszystkim w akcjach Microsoftu, którego jest współzałożycielem - szacowany jest na 58,7 mld USD.

Według rankingu magazynu Forbes, Bill Gates po raz kolejny został najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek - przede wszystkim w akcjach Microsoftu, którego jest współzałożycielem - szacowany jest na 58,7 mld USD (60 mld USD rok wcześniej).

Na drugim miejscu znalazł się Warren Buffet z majątkiem w wysokości 32,3 mld USD (rok wcześniej na czwartym miejscu z 25,6 mld USD). Na trzecie miejsce spadł Larry Ellison, prezes firmy Oracle, którego majątek w ciągu roku stopniał z 47 mld USD do 26 mld USD. Spowodował to głównie spadek wartości akcji jego firmy.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Na czwartym miejscu znalazł się Paul Allen, inny współzałożyciel Microsoftu, z majątkiem 30,4 mld USD. Na piątym miejscu znajdują się bracia Theo i Karl Albrecht, właściciele sieci supermarketów Aldi.

Forbes doliczył się 538 miliarderów, z 46 krajów.

***

Pełna lista na stronach magazynu Forbes.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200