Bill Gates: moją największą porażką było niedocenienie systemu Android

Gates udzielił niedawno wywiadu, podczas którego wypowiedział znamienne słowa: „Największym moim błędem w całej historii zarządzania Microsoftem było to, że nie doceniłem systemu Android".

Amerykański miliarder nie może sobie darować tego, że Android jest standardową platformą zarządzającą obecnie większością smartfonów produkowanych przez inne niż Apple firmy i Microsoft nie liczy się dzisiaj w tej grze.

Z wywiady wynika iż Gates bardzo żałuje, że pozwolił firmie Google rozwinąć system Android i nie był w stanie przeciwstawić się tej inicjatywie i zaproponować własnego mobilnego systemu operacyjnego (chodzi oczywiście o Windows Phone) , który jak wszyscy wiemy poniósł ostatecznie sromotną porażkę i od dwóch lat właściwie nie istnieje.

Zobacz również:

  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia

A było to według szefa Microsoftu bardzo kosztowna pomyłka, która kosztowała korporację co najmniej 400 mld USD. Gdyby sytuacja potoczyła się inaczej, na rynku tym funkcjonowały by dzisiaj oprócz systemu iOS (Apple) dwie platformy: Android i system opracowany i wspierany przez Microsoft. Tak się nie stało i obecnie w tym segmencie rynku IT panują niepodzielnie tylko iOS i Android. I to jest moja największa życiowa porażka.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200