Biblioteka taśmowa Overland REO 4500c

Overland Storage (producent systemów pamięci masowej) poszerzył ofertę o nowy produkt. Urządzenie o nazwie REO4500c (które może przechowywać do 45 TB skompresowanych informacji) służy do wykonywania backupu danych i ich odzyskiwania. Jest to rozwiązanie typu VTL (Virtual Tape Library).

Sprzętowa, wirtualna biblioteka taśmowa REO4500c zawiera kontroler SAS RAID oraz dwa interfejsy: Fibre Channel 4 Gb/s i iSCSI. Urządzenie ma wysokość 2U i można w nim umieścić 12 dysków o pojemności 500 lub 750 GB. Po dodaniu 2 kolejnych modułów biblioteka ma pojemność 27 TB (bez kompresji)

Biblioteka taśmowa Overland REO 4500c

Użytkownik ma możliwość definiowania wirtualnej biblioteki taśmowej (32 napędy taśmowe i 512 gniazd na kasety), którą może podzielić na maks. 6 partycji. Biblioteka REO4500c jest polecana w zastosowaniach wymagających bardzo szybkiego odtwarzania szczegółowych danych. Może być uzupełnieniem a także głównym składnikiem ochrony danych typu D2D2T (dysk na dysk na taśmę).

Bibliotekę ma w swojej ofercie Alstor. Cena netto rozwiązania zaczyna się od 77 000 zł (za model iSCSI o pojemności 6 TB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200