Biblioteka taśmowa FC z 52,8 TB

Dell wprowadził na rynek pod koniec sierpnia nową skalowalną bibliotekę taśmową Fiber Channel, która w podstawowej konfiguracji może przechowywać do 52,8 TB nieskompresowanych danych.

W chassis biblioteki PowerVault 160T można zainstalować do 264 kaset i do 12 napędów Fiber Channel typu Ultrium 2 Linear Tape Open (LTO-2). Po dołożeniu modułu rozszerzającego bibliotekę zwiększamy jej pojemność o kolejne 360 kaset i o 12 napędów LTO-2. Biblioteka może zawierać trzy takie dodatkowe moduły, obsługując wtedy aż 1344 kaset (269 TB nieskompresowanych danych lub 538 TB skompresowanych danych). Pojemność kasety LTO-2 wynosi 200 GB, a po skompresowaniu danych 400 GB. W tym drugim przypadku (kompresja) napęd zapisuje dane z szybkością 252 GB na godzinę.

Urządzenie współpracuje z programami opracowanymi przez CommVault Corp., Legato Systems Inc. i Veritas Software Corp. (wykonywanie kopii zapasowych danych i odzyskiwanie danych), jest wyposażone w zapasowy zasilacz, a każdy napęd taśmowy Fibre Channel jest podłączony do przełącznika FC. Bibliotekę można umieszczać w standardowej szafie 42U. Dell ustalił jej cenę (podstawowa konfiguracja, 38 TB danych) na 48 tysięcy USD.

Zobacz również:

  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200