Biblioteka sieciowa w Poland.com

Portal Poland.com we współpracy z twórcami polskiego księgozbioru internetowego (dotychczas dostępny pod adresem http://biblioteka.sieciowa.to.jest.to/) udostępnił Bibliotekę sieciową.

Portal Poland.com we współpracy z twórcami polskiego księgozbioru internetowego (dotychczas dostępny pod adresem biblioteka.sieciowa.to.jest.to/) udostępnił Bibliotekę sieciową.

Oferta portalu obejmuje wersje elektroniczne klasyki literatury polskiej i światowej, dokumentów historycznych i aktów prawnych. Bibliotekę wyposażono w narzędzia do wyszukiwania utworów i tekstów. W zbiorach Biblioteki sieciowej znalazły się też teksty wielu autorów lektur szkolnych.

Uczniowie i studenci będą mogli skorzystać z wyszukiwarek. Pozwalają one znaleźć teksty (po autorze lub tytule) oraz wyszukiwać określoną frazę w całych książkach. Uczeń, który pisze np. wypracowanie na temat Litwy, bez trudu znajdzie obszerną listę fragmentów utworów Mickiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego i Sienkiewicza, w których pojawia się słowo „Litwa”.

Poszukiwacze nowych książek mogą subskrybować biuletyn, dzięki czemu będą dostawali informacje na swoje konto e-mailowe o pojawieniu się nowych pozycji w Bibliotece sieciowej oraz o konkursach dla czytelników.

W sekcji „Lista bestsellerów” nowego portalu można prześledzić, jak kształtowała się sprzedaż książek w kraju w ciągu ostatnich dwu tygodni. Tam też można dowiedzieć się, gdzie najtaniej kupić bestsellery. Lista jest układana na podstawie danych dostarczanych z najlepszych polskich księgarń literackich.