Bezrobotni w sieci

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ma niebawem rozpocząć prace nad całodobowym systemem teleinformatycznym "Zielona linia", dzięki któremu od przyszłego roku każdy bezrobotny będzie mógł zalogować się do centralnej internetowej bazy danych z ofertami pracy. System ma też ułatwić pracodawcom poszukiwanie pracowników.

"Zielona linia" wzorowana jest na pilotażowym programie 7/24 testowanym od listopada w województwie podlaskim na stronie www.up.podlasie.pl. Jedną z jego funkcjonalności jest bezpłatna pomoc telefonicznych doradców zawodowych. System ma być też pomocny pracodawcom poszukującym osób do pracy. Uzyskają oni dostęp do bazy danych osób poszukujących pracy, będą mogli założyć w internecie swój profil, dzięki któremu dotrą do nich bezrobotni i zgłaszać mailowo do urzędów zapotrzebowanie na pracowników.

Program jest elementem przygotowywanej przez resort zmiany wizerunku urzędów pracy. "Nie chcemy, by utrwalały bierną postawę" - powiedziała "Gazecie" wiceminister pracy Czesława Ostrowska.


TOP 200