Bezrobocie spadło

Ministerstwo Pracy wstępnie szacuje, że stopa bezrobocia wyniesie na koniec maja br. 17,2%.

Na początku czerwca minister Jerzy Hausner szacował, że stopa bezrobocia na koniec maja będzie niższa niż 17,5%. W kwietniu br. stopa bezrobocia wynosiła 17,8%, a w marcu - 18,1%.

W maju ok. 77 tys. bezrobotnych podjęło pracę rachmistrzów spisowych, co wpłynęło na obniżenie statystyk bezrobocia w Polsce - osoby pracujące w charakterze rachmistrzów na czas trwania umowy z Urzędem Statystycznym były wyrejestrowywane ze spisu bezrobotnych.

Zobacz również:

Stopa bezrobocia to stosunek liczby zarejestrowanych bezrobotnych do liczby osób zawodowo czynnych (czyli zatrudnionych i bezrobotnych).

Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP), na świecie pracy brakuje dla ok. miliarda osób. MOP szacuje również, że w najbliższej dekadzie na światowy rynek pracy trafi kolejne pół miliarda młodych ludzi, zaś w tej chwili pracuje aż 250 mln dzieci poniżej 16-go roku życia, ponieważ rodziny nie są w stanie ich utrzymać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200