Bezprzewodowy przełącznik IP

Lucent Technologies zapowiedziała produkcję przełącznika SpringTide 7000 Wireless, za pomocą którego będzie możliwy dostęp do Internetu z sieci bezprzewodowych.

Lucent Technologies zapowiedziała produkcję przełącznika SpringTide 7000 Wireless, za pomocą którego będzie możliwy dostęp do Internetu z sieci bezprzewodowych.

Przełącznik SpringTide 7000 Wireless (IP Service Switch) jest fragmentem platformy transmisji danych klasy operatorskiej, która ma zapewnić operatorom sieci komórkowych (3G) i przedsiębiorstwom tworzenie bezprzewodowych wirtualnych sieci prywatnych VPN o zwiększonym bezpieczeństwie przesyłanie wiadomości, a także realizację usług m-commerce.

Podstawowym zadaniem przełącznika jest przekaz ruchu z bezprzewodowej sieci transmisji danych do publicznych sieci transmisyjnych, np. Internetu. Pełniąc tę funkcję, przełącznik SpringTide 7000 Wireless stanowi kontynuację ogłoszonej w styczniu br. firmowej strategii Service Intelligent Network i zapowiedzianej w marcu bezprzewodowej architektury sieci szkieletowej IP Flexent – przeznaczonej dla operatorów telekomunikacyjnych eksploatujących sieci IP. Umożliwia on świadczenie przedsiębiorstwom usług dodatkowych IP przez rozszerzenie dostępu do sieci operatora komórkowego, z możliwością pracy w warunkach zbliżonych do biurowych, z zastosowaniem poczty elektronicznej.

Według analityków możliwości rynkowe w zakresie bezprzewodowych usług transmisji danych stale rosną wraz z liczbą abonentów sieci komórkowych, których liczba do 2003 r. ma przekroczyć miliard. Sytuacja ta zmusza przedsiębiorstwa borykające się z problemem braków kadrowych w zakresie wykwalifikowanych informatyków do outsourcingu sieci VPN operatorom sieci bezprzewodowych.

Zapowiedziane rozwiązanie stanowi pomost dla użytkowników tych sieci, którzy wymagają bezpiecznego i niezawodnego dostępu do sieci korporacyjnych (intranetu i ekstranetu) oraz potrzebują mechanizmów gwarantowania jakości usług QoS – niezbędnych do realizacji usług IP o wysokiej jakości.

Przełącznik SpringTide 7000 Wireless ma być dostępny dla celów testowych pod koniec roku, a w sprzedaży znajdzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200