Bezprzewodowy most także od 3Com

Niedawno pisaliśmy o bezprzewodowym moście Intela. Teraz swoje rozwiązanie zaprezentowała firma 3Com. Wireless Workgroup Bridge pozwala na niekłopotliwe rozszerzenie sieci lokalnej.

3Com wprowadza na europejski rynek 3Com 11 Mbps Wireless LAN Workgroup Bridge, urządzenie certyfikowane przez Wi-Fi. Workgroup Bridge pozwala na bezprzewodowe rozszerzenie istniejącej sieci lokalnej.

Po podłączeniu 3Com Wireless Workgroup Bridge do koncentratora, firma zyskuje podłączenie bezprzewodowe dla maksymalnie czterech urządzeń działających w sieci Ethernet – komputerów osobistych, drukarek, telefonów.

Nowe urządzenie 3Com ma wewnętrzny serwer internetowy, co pozwala na prostą konfigurację, monitorowanie i zarządzanie – lokalnie i zdalnie – przy użyciu przeglądarki internetowej lub innych narzędzi.

Do ochrony informacji użytkowników, 3Com Wirelesss Workgroup Brigde został wyposażony w 40- i 128-bitowe szyfrowanie z dzielonym kluczem (zgodne z WEP). Jeśli jest używany z rozwiązaniami 3Com 11 Mbps Wireless LAN, może korzystać z funkcji Dynamic Security Link – dla każdej sesji użytkownik otrzymuje unikalne hasła i klucze.

Nowe urządzenie pojawi się na polskim rynku w pierwszej połowie 2002 roku. Jego cena powinna oscylować w granicach 350 – 400 USD.


TOP 200