Bezprzewodowy konkurent Palma

Na kongresie GSM World w Cannes Hewlett-Packard zaprezentuje najnowszego handhelda z serii Jornada. Urządzenie może bezprzewodowo komunikować się z Internetem - podobnie jak zaprezentowany kilka tygodni temu nowy Palm.

19 lutego, na kongresie GSM World w Cannes, Hewlett-Packard zaprezentuje najnowszego handhelda z serii Jornada. Urządzenie może bezprzewodowo komunikować się z Internetem - podobnie jak zaprezentowany kilka tygodni temu nowy Palm.

Wszystkie handheldy z serii Jornada wykorzystują system operacyjny Windows CE. Wiadomo już, że najnowszy produkt HP będzie również korzystał z aplikacji Phone Edition, której wprowadzenie na rynek w tym tygodniu zapowiedział już Microsoft. PE umożliwia producentom "naręcznych" komputerów wyposażenie ich w funkcje dostępne do tej pory np. w telefonach komórkowych - czyli m.in. bezprzewodowe przesyłanie danych oraz głosu.

Zobacz również:

Nowa Jornada wyposażona będzie również w procesor StrongArm pracujący z szybkością 206 MHz oraz 32 MB pamięci RAM oraz ROM. Nie wiadomo, kiedy nowe handheldy HP trafią do sklepów w Europie; nie znana jest również na razie ich cena.


×