Bezprzewodowe zasilanie telefonów komórkowych

Motorola oraz firma Freeplay Energy Group zawarły umowę na opracowanie i wprowadzenie nowego systemu zasilania telefonów bezprzewodowych opartego na technologii Freeplay.

Motorola oraz firma Freeplay Energy Group, zajmująca się alternatywnymi technologiami zasilania urządzeń elektrycznych, zawarły umowę na opracowanie i wprowadzenie nowego systemu zasilania telefonów bezprzewodowych opartego na technologii Freeplay.

Ma ona umożliwić generowanie energii z ruchu urządzenia i może dostarczać ją dla telefonów bezprzewodowych lub komórkowych Motoroli - bez ich doładowania z sieci w tradycyjny sposób. Mechaniczno-elektryczne urządzenie bezwładnościowe, towarzyszące każdemu produktowi przenośnemu, będzie zapewniać 3-6 min rozmowy oraz kilka godzin gotowości w stanie nasłuchu, po indywidualnym naładowaniu ruchem trwającym zaledwie 45 s.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida otrzymują fałszywe SMS-y na temat Covid-19

Pozwoli ono na ładowanie i korzystanie z telefonów komórkowych niezależnie od tego, czy w pobliżu znajduje się gniazdko elektryczne. W stanach awaryjnych nowa funkcja daje gwarancję uzyskania łączności, nawet gdy bateria się rozładowała i nie mamy dostępu do sieci zasilającej.

Dzięki porozumieniu spółki Freeplay z Motorolą autonomiczne zasilanie, stosowane dotąd często jedynie w latarkach elektrycznych i przenośnych odbiornikach radiowych, wkracza teraz do sektora telefonii komórkowej.

Kompletny system zasilania telefonu bezprzewodowego Motoroli opartego na energii generowanej przez wahadłowy ruch urządzenia będzie dostępny jeszcze w tym roku na rynku amerykańskim; poszczególne akcesoria zasilające dla innych telefonów bezprzewodowych prawdopodobnie zostaną wprowadzone na rynki światowe w czwartym kwartale 2001 r.

Więcej informacji: www.freeplay.net.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200