Bezpłatny Access-Point

WLAN Guardian WEP 0.8 Beta to bazujące na OpenBSD 3.3 oprogramowanie, które w połączeniu z komputerem klasy PC daje w pełni kompatybilny z 802.11b Wireless Access Point. Oprogramowanie to może startować z płyty CD i jest bezpłatnie dostępne do pobrania ze strony producenta.

Twardy dysk czy napęd dyskietek nie będzie już potrzebny, ponieważ zmiany w konfiguracji można przechowywać na nośnikach pamięci typu Flash (wystarczy 16 MB USB-Stick), informuje producent. Udostępniona bezpłatnie wersja Light obsługuje WEP ze 128 bitowym kluczem szyfrującym, z kolei wersja płatna zapewnia dodatkowo połączenia z sieciami VPN oraz filtrowania przesyłanych danych z wykorzystaniem oprogramowania typu firewall. Certyfikat IPSec do autoryzacji użytkownika może być również przechowywany na USB-Stick. Administracja odbywa się poprzez SSH lub HTTPS.

Według producenta WLAN Guardian może być przyłączony do sieci LAN lub modemu DSL. Wymaga karty sieciowej oraz karty WLAN z chipsetem Prism2.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • Starlink Mini: to nazwa nowej usługi satelitarnego dostępu do internetu, której twórcą jest SpaceX

Więcej informacji i pliki do pobrania:

http://www.in-secure.net/services/wlan2.htm

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200