Bezpłatne VPN dla urządzeń iOS

Norweska firma Opera Software udostępniła bezpłatną aplikację dla systemu operacyjnego iOS, która pozwala użytkownikom mobilnych urządzeń – takich jak smartfony iPhone - budować bezpieczne połączenia VPN (Virtual Private Networking).

Aplikacja nosi nazwę Opera VPN i została opracowana przez kanadyjską firmę SurfEasy, którą Opera przejęła na początku tego roku. Oprogramowanie bazuje na tych samych mechanizmach, które Opera Software wprowadziła miesiąc temu do podobnego rozwiązania VPN dedykowanego dla desktopów.

Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacji Opera VPN, użytkownik może szybko zbudować bezpieczny tunel łączący jego urządzenie z urządzeniem docelowy, przez który może przesyłać różnego rodzaju informacje bez obawy o to, że zostaną przechwycone przez hakera.

Zobacz również:

  • Opera potrafi już rysować obrazy oraz przemawiać
  • Urządzenia VPN tej znanej firmy zostały zaatakowane przez chińskich hakerów
  • Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań

Opera VPN to aplikacja typu „stand-alone”, czyli działająca samodzielnie. Oznacza to, że nie jest ona w żaden sposób zintegrowana z przeglądarkami iOS, takimi jak Opera Mini czy Opera Coast.

Aplikację Opera VPN można już pobierać ze sklepu App Store.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200