Bezpieczny mobilny dostęp

Firmy Novell i MobileIron zawarły porozumienie w celu zapewnianie bezpiecznego, mobilnego dostępu i możliwości kontrolowanego współdzielenia plików za pomocą rozwiązań Novell Filr i MobileIron AppConnect.

Novell Filr to rozwiązanie do mobilnego współdzielenia plików, dające informatykom firmy pełną kontrolę nad wszystkimi współdzielonymi plikami. Zapewnia użytkownikom dostęp do plików z dowolnego miejsca bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia. Novell Filr został stworzony do zastosowań korporacyjnych.

Novell i MobileIron upraszczają zapewnianie bezpiecznego mobilnego dostępu do plików. MobileIron AppConnect dba o rozdzielenie danych zarządzanych od prywatnych, tworząc w dodatkowy poziom zabezpieczeń (tzw. konteneryzacja). Dzięki konteneryzacji zapewnianej przez MobileIron AppConnect pliki dostępne za pomocą Novell Filr są szyfrowane i chronione przed nieautoryzowanym dostępem.

Korzystając z połączonych możliwości Novell Filr i MobileIron AppConnect, informatycy mogą użytkownikom zablokować opcje przenoszenia i kopiowania plików, zezwalać na otwieranie dokumentów w określonych aplikacjach czy definiować listy aplikacji mogących otwierać dokumenty. Efekty współpracy obu firm ułatwią informatykom zapewnianie bezpieczeństwa danych i zgodności z regulacjami. Oprogramowanie Novell Filr zapewniające integrację z MobileIron AppConnect jest już dostępne na rynku za pomocą serwisów iTunes i Google Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200