Bezpieczne komórki

Brytyjski rząd zamierza ostatecznie rozprawić się ze złodziejami telefonów komórkowych. Pierwszym etapem walki będzie... zmuszenie producentów aparatów, żeby zastosowali w urządzeniach jakieś zabezpieczenia "antyzłodziejskie".

Rozmowy pomiędzy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych a przedstawicielami firm produkujących telefony komórkowe właśnie się zaczęły. Sama kampania na rzecz ukrócenia kradzieży aparatów zainicjowana została jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

W tej chwili w Wielkiej Brytaniii tworzona jest baza danych z numerami seryjnymi skradzionych telefonów. Ma to pomóc w odszukaniu aparatów i uniemożliwieniu złodziejom kolejnych sprzedaży. Zmienia się też ustawodawstwo - ustawa Mobile Phone Reprogramming Act 2002 przewiduje , że osoba, która zmieniła numer IMEI skradzionego telefonu (uniemożliwiając tym samym jego "namierzenie") może zostać skazana nawet na 5 lat więzienia.

Kradzieże telefonów komórkowych stanowią jedną czwartą wszystkich kradzieży ulicznych w Londynie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200