Bezpieczne biuro

Check Point Software, specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa, we wrześniu otworzy biuro w Polsce. Przedstawicielstwo firmy w Pradze pełnić będzie funkcję regionalnej centrali.

Tegoroczna europejska edycja konferencji technicznej Check Point Experience firmy Check Point Software była miejscem oficjalnej premiery dwóch nowych rozwiązań: technologii SmartDefense oraz dwóch wersji platformy zarządzania SmartCenter. Nowością, która będzie stopniowo implementowana we wszystkich produktach firmy, jest funkcja SecureUpdate, umożliwiająca, wzorem producentów pakietów antywirusowych, zautomatyzowaną dystrybucję uaktualnień produktów i reguł bezpieczeństwa.

Jan Wieland, odpowiadający w Check Point Software za sprzedaż w Europie Wschodniej, zapowiedział również w trakcie konferencji, że firma zainauguruje we wrześniu br. działalność swojego biura w Polsce. W czerwcu br. oficjalnie zostanie otworzone przedstawicielstwo w Pradze, pełniące funkcję regionalnej centrali.

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Na kształt IDS

Najważniejszą nowością w ofercie Check Point jest rozwiązanie SmartDefense - pierwsze rozwiązanie z zapowiadanej przez firmę serii produktów aktywnej ochrony sieci (Active Defense Solutions). Chociaż Check Point twierdzi, że SmartDefense jest tylko uzupełnieniem zaawansowanych systemów detekcji włamań, to w rzeczywistości w pewnych implementacjach nowy produkt z powodzeniem może zastąpić systemy IDS innych producentów. Aplikacja zapewnia scentralizowaną ochronę nad różnego rodzaju atakami: DoS, IP (spoofing, fragmentacja itd.), atakami na aplikacje (DNS, WWW, e-mail, konie trojańskie itd.), a także skanowaniem portów i usług. Zestawy reguł dotyczące ochrony mogą być samodzielnie tworzone przez administratora, ale rozwiązanie standardowo jest wyposażone w bogaty zestaw reguł. Zawiera on sygnatury znanych ataków, a także opisy sekwencji działań wskazujących np. na atak DoS i pozwalający identyfikować nie znane jeszcze sposoby atakowania usług sieciowych.

***

Więcej w CW 22/2002

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200