Bezpieczna Jesień z HP

W ofercie HP pojawiają się rozwiązania umożliwiające zabezpieczenie sprzętu komputerowego przed uzyskaniem nieautoryzowanego dostępu. Od wysublimowanych rozwiązań w postaci czytników do kart chipowych uniemożliwiających uruchomienie komputera po proste kłódki i linki zabezpieczające przed kradzieżą sprzętu.

Bezpieczna Jesień z HP
Od kilku miesięcy można zaobserwować nową tendencję, polegającą na dostarczaniu klientom zarówno instytucjonalnym jak i prywatnym nowych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa. Softwarowe nowości to między innymi technologia DEP (Data Execution Prevention) zaimplementowana w SP2 do Windows XP i coraz skuteczniejsze techniki obrony przed spamem. Jeśli zaś chodzi o rozwiązania sprzętowe praktycznie powszechnie dostępne stały się czytniki linii papilarnych wbudowane w notebooki, (np. IBM ThinkPad T42). Pojawiły się również sprzętowe rozwiązania pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa w maszynach z segmentu deskopowego zaprezentowane przez HP Compaq na przykładzie komputerów serii dc7100. Jakie? To postaramy się przedstawić.

Bezpieczna Jesień z HP

Klawiatura z zintegrowanym czytnikiem kart chipowych

Smartcart Keyboard - urządzenie będące rozbudowaną klawiaturą, która z pewnością zainteresuje posiadaczy kart chipowych, gdyż znacznie ułatwia korzystanie z nich. W połączeniu z odpowiednimi ustawieniami w BIOS-ie pozwala na zablokowanie uruchomienia systemu operacyjnego, jeśli do czytnika nie zostanie włożona karta z odpowiednim kluczem.

Zobacz również:

  • Z technologii passkey mogą już korzystać użytkownicy usługi TikTok i urządzeń iOS
  • Co trzecia firma w Polsce z cyberincydentem
Bezpieczna Jesień z HP

Widok tyłu obudowy z założonym elementem Port Control

Port Control - dzięki temu elementowi możliwe będzie nie tylko uporządkowanie znajdujących się z tyłu komputera kabli, ale także zabezpieczenie zewnętrznych portów zarówno przedniego i jak i tylnego panelu. Po założeniu na obudowę komputera tego urządzenia niemożliwe będzie podłączenie nieznanych urządzeń jak i dodatkowych nośników danych, na które mogłyby zostać skopiowane ważne, poufne dokumenty.

Bezpieczna Jesień z HP

Elektromagnetyczny zamek możliwy do stosowania w obudowach HP

Solenoid lock - to rodzaj elektromagnetycznego zamka możliwego do stosowania w obudowach HP. Co najważniejsze odpowiada jedynie za mechanizm przesuwania zasuwki, dzięki czemu nawet po odłączeniu komputera od źródła zasilania obudowa nadal pozostanie zamknięta. Jak więc otworzyć taką obudowę? Wystarczy użyć dostarczonego wraz z tym komponentem oprogramowania, które pozwala na dokonanie tej operacji zarówno osobie siedzącej przy maszynie, jak i pracującemu zdalnie lub znajdującemu się w innej lokalizacji administratorowi.

Bezpieczna Jesień z HP

Kłódka na obudowy

Chassis Clamp Lock - jeśli nie chcesz stosować elektromagnetycznego zamka, zawsze możesz założyć na obudowę specjalną kłódkę uniemożliwiającą jej otwarcie. Co ciekawe można sprawić by jeden klucz należący do administratora otwierał wszystkie kłódki zamontowane na firmowych komputerach. Dzięki takiemu udogodnieniu możliwe jest uniknięcie mnogości posiadanych kluczy spowodowanej korzystaniem z wielu zamków.

Kensington Lock - rozwiązanie znane z pewnością większości użytkowników laptopów, pozwala na ochronę komputera przed kradzieżą poprzez "przywiązanie go" do np. biurka pracownika.

Bezpieczna Jesień z HP

Stelaż na obudowę chroniący przed kradzieżą

Wallmount Security Sleeve - jeśli chcesz zabezpieczyć PC przed kradzieżą, a dodatkowo chciałbyś zaoszczędzić miejsce to możesz użyć specjalnych stelaży do mocowania obudowy pod blatem. Dzięki nim nie tylko pozbędziesz się bałaganu z biurka, ale także utrudnisz kradzież potencjalnemu złodziejowi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200