Bezpieczeństwo i niezawodność w ochronie zdrowia

Materiał promocyjny Firma z sektora ochrony zdrowia musi spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. W jaki sposób podchodzi do tego Diagnostyka? W rozmowie wideo z Robertem Tomaką, Zastępcą Dyrektora Pionu IT ds. Technologii w firmie Diagnostyka mówimy o wyzwaniach, wzmacnianiu realizacji strategii biznesowej i optymalnym doborze narzędzi bezpieczeństwa.

W firmie Diagnostyka konieczna była modernizacja istniejącego środowiska IT, poprawa wydajności infrastruktury przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa i usprawnieniu monitorowania sieci i możliwości reakcji. 120 mln badań w roku dla 18 mln pacjentów jest skalą, która ilościowo pokazuje, jakim zaufaniem obdarzyli Diagnostykę pacjenci. Firma wydając każdego dnia tysiące wyników badań drogą on-line 24/7 musi zapewnić bezpieczeństwo dystrybucji danych. Utrzymując wysoką jakość badań i najwyższy standard usług Diagnostyka stawia na efektywne rozwiązania w obszarze IT.

Poszukiwane rozwiązanie musiało dawać możliwość integracji i dodawania dalszych elementów, tak aby nadążać za rozwojem firmy. Odpowiednim wyborem okazało się narzędzie Fortinet Security Fabric, zintegrowana platforma bezpieczeństwa, która zabezpiecza wszystkie aktywa on-premise, w centrum danych, chmurze i na brzegu sieci. To pojedynczy, skoordynowany system, który automatycznie odpowiada na zagrożenia, koreluje dane, analizuje zagrożenia.

Do najważniejszych korzyści biznesowych po wdrożeniu należało zwiększenie niezawodności, łatwość skalowania, możliwość dalszego rozwoju. Projekt doskonale wpisał się w transformację cyfrową firmy

Obejrzyj materiał