Bezpieczeństwo danych biznesowych w razie katastrofy

Badania przeprowadzone przez firmę NOP Technology wśród dyrektorów firm i kierowników IT w kilku krajach europejskich, wykazały wysoki poziom zaniepokojenia bezpieczeństwem krytycznych danych biznesowych w razie katastrofy.

Spośród 254 kierowników największych firm i innych dużych organizacji z siedmiu krajów, 40 proc. dyrektorów i 44 proc. kierowników IT uważa, że ich ważne informacje biznesowe są narażone na utratę.

Dla kontrastu, w Stanów Zjednoczonych, spośród 274 przebadanych przedstawicieli kadry kierowniczej tylko 14 proc. dyrektorów i aż 52 proc. kierowników IT uważa, że ich dane są narażone na utratę.

Zobacz również:

  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
  • Kryzys na rynku półprzewodników - najnowsze prognozy ekspertów
  • 7 praktyk devops poprawiających wydajność aplikacji

Zapytani o czas odtworzenia danych po katastrofie, w celu wznowienia zwykłej działalności przedsiębiorstwa, 25 proc. dyrektorów i 23 proc. kierowników IT w Europie stwierdziła, że zajęłoby to trzy dni lub dłużej. Natomiast w Stanach Zjednoczonych tak długiego czasu usuwania skutków katastrofy spodziewa się tylko 9 proc. dyrektorów . i 23 proc. (tyle samo, co w Europie) kierowników IT.

Sponsorowana przez EMC ankieta została przeprowadzona telefonicznie przez firmę NOP Technology w kwietniu i maju 2003 r. Przebadano kierowników z różnych branż - w tym usług finansowych, przemysłu wytwórczego, służby zdrowia, organizacji rządowych, handlu detalicznego i telekomunikacji - w następujących krajach: Belgia, Francja, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania i Szwajcaria. Wybrano kierowników z firm zatrudniających ponad 1000 pracowników, w tym 43 proc. zatrudniających ponad 5 tys. pracowników. W Stanach Zjednoczonych przebadano 252 kierowników, spośród których ponad jedna trzecia pracuje w firmach o rocznych przychodach przekraczających 5 mld USD.

NOP Technology, spółka zależna NOP World, świadczy usługi badawcze na rzecz branży informatycznej oraz telekomunikacyjnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200