Benq zastępuje Acer CM

Zmianie nazwy firmy ma towarzyszyć wprowadzenie na polski rynek nowych linii produktów, m.in. skanerów, aparatów cyfrowych i telefonów GSM.

Korporacja Acer postanowiła ostatnio zmienić nazwę firmy Acer CM (Communications & Multimedia) na Benq i rozpocząć promocję nowego znaku firmowego i marki produktów. Firma będzie działała niezależnie od Acer Computer, która od lat ma własne biuro w Polsce i w dalszym ciągu będzie się zajmować przede wszystkim obsługą sprzedaży sprzętu komputerowego. Natomiast Benq będzie zarządzany z regionalnego biura w Wiedniu (Austria & Eastern Europe).

W porównaniu do dotychczasowej oferty Acer CM, Benq zamierza znacznie rozszerzyć zakres produktów wprowadzanych na polski rynek. W najbliższym czasie firma będzie sprzedawać monitory CRT, LCD i plazmowe, projektory LCD, napędy CD/RW/DVD, skanery, fotoaparaty cyfrowe, urządzenia wielofunkcyjne, telefony komórkowe, moduły Bluetooth oraz elementy sieciowe.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Formalnie, działalność Benq rozpocznie się na początku marca, wtedy też ma ruszyć kampania promocji nowej marki. Jak twierdzi Stefan Ilies-Maior (Benq Business Development Manager EE), Polska jest uważana za najważniejszy rynek regionu i ok. 25% środków finansowych przewidywanych na promocję marki będzie kierowane do naszego kraju. Istniejące obecnie kanały sprzedaży Acer CM mają zostać zachowane - Stefan Ilies-Maior sądzi że większość dotychczasowych partnerów firmy będzie współpracować z Benq. Więcej szczegółów na ten temat ma być jednak ujawnione dopiero pod koniec marca - do tego czasu planowane jest zakończenie rozbudowy sieci dystrybutorów i dilerów.

Plany sprzedaży w Polsce zakładają osiągnięcie w 2002 roku obrotów ok. 7 mln euro (szacunkowa wartość sprzedaży w ub. roku wynosła 4 mln euro).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200