Będzie sprawa

Sąd przyjął pozew Waltera Hewletta, oskarżającego zarząd HP o stosowanie nieuczciwych praktyk w pozyskaniu głosów Deutsche Asset Management, które mogą zadecydować o wyniku głosowania nad fuzją koncernu z Compaq Computer. Sprawa zostanie rozpatrzona, a przesłuchania rozpoczną się 23 kwietnia.

Amerykański sąd w Delaware rozpatrzy pozew Waltera Hewletta, mający na celu zablokowanie fuzji koncernu z Compaq Computer. Oskarża on zarząd HP o stosowanie niedozwolonych praktyk w pozyskaniu głosów inwestorów instytucjonalnych. Sprawa dotyczy należącego do Deutsche Bank funduszu Deutsche Asset Management, który tuż przed głosowaniem w sprawie fuzji zdecydował się zmienić stanowisko i wykorzystując 17 z 25 mln przysługujących głosów opowiedział się za połączeniem koncernów. Walter Hewlett utrzymuje, że zarząd HP uzyskał poparcie tego inwestora poprzez nieoficjalne porozumienie z Deutsche Bank AG w sprawie korzystania z usług kredytowych banku. HP zamierza uzyskać linię kredytową o wartości 4 mld USD.

Prawnicy HP wnosili od odrzucenie pozwu, jednak sąd nie przychylił się do ich wniosku. Sprawa zostanie rozpatrzona, a przesłuchania rozpoczną się 23 kwietnia. Zarząd HP w oficjalnym oświadczeniu stwierdza, że nie obawia się sądowej konfrontacji, gdyż zarzuty Waltera Hewletta są bezpodstawne. Przedstawiciele koncernu wyrażają nadzieję, że proces nie przeszkodzi zamknięciu fuzji z Compaqiem w planowanym terminie.

Zobacz również:


×