Będzie nowy prezes UKE. Streżyńska odchodzi.

Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni poinformował dziś Annę Streżyńską, że nie będzie dłużej prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Już od kilku tygodni mówiło się, że jeśli Streżyńska odejdzie jej miejsce może zająć Magdalena Gaj, wiceminister administracji i cyfryzacji.

Kadencja Anny Streżyńskiej upłynęła w maju, jednak rząd długo nie mógł podjąć decyzji, czy ma ona pozostać na stanowisku czy funkcję obejmie ktoś inny. Dziś Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni w imieniu premiera przekazał Streżyńskiej informacje, że pozostanie na stanowisku tylko do końca stycznia. Wtedy na posiedzeniu Sejmu powołany zostanie oficjalnie nowy prezes UKE. Zgodnie z obowiązującym brzmieniem Prawa telekomunikacyjnego, wyboru prezesa UKE dokonuje bowiem Sejm za zgodą Senatu na wniosek premiera. Mówi się, że może nim zostać Magdalena Gaj.

Więcej Annie Streżyńskiej, początkach jej pracy w UKE, regulacyjnych sukcesach i walce o prawa abonentów można przeczytać w artykule "Koniec kadencji Anny Streżyńskiej".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200