Będzie MS Office dla iPada i tabletów z Androidem?

Steve Ballmer zasugerował podczas spotkania z analitykami, że jego firma pracuje obecnie nad wersjami pakietu MS Office, przeznaczonymi dla tabletów z systemami Apple iOS oraz Google Android. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy oprogramowanie to mogłoby trafić na rynek.

Szef Microsoftu zapytany o plany produktowe nieco lawirował, ale ostatecznie stwierdził, że pracownicy jego firmy nie chowają głów w piasek, uważnie przyglądają się rynkowi i "pracują nad wszystkim tym, nad czym waszym zdaniem powinni pracować". Ballmer nie powiedział wprost, że chodzi o Office'a na najpopularniejsze platformy mobilne – ale zdaniem uczestników spotkania wyraźnie wynikało to z kontekstu.

Koncern z Redmond do tej pory dość niechętnie odnosił się do pomysłu przeportowania MS Office na konkurencyjne platformy mobilne – Microsoft nie chciał tego robić, aby nie ograniczyć zainteresowania tabletami z Windows 8/Windows RT. Niestety, okazało się, że owym tabletom nie bardzo to pomogło w podbiciu rynku i może stąd pomysł, by zarobić na tabletowym MS Office w nieco inny sposób (tzn. sprzedając go użytkownikom produktów konkurencji).

Zobacz również:

  • Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR
  • iOS 18 oferuje nowe API do obsługi słuchawek bezprzewodowych
  • Final Cut Pro dostępny za darmo na iPhone'a i iPad'a

Dodajmy, że Ballmer był podczas spotkania z analitykami zaskakująco otwarty – przyznał, że firma średnio radzi sobie w segmencie mobilnym i że wbrew nadziejom premiery Windows 8, Windows Phone 8 i Surface nie pomogły jej znacząco w zawojowaniu tego rynku. Szef koncernu zapowiedział jednak, że w końcu się to uda – kolejnym etapem walki o sektor ma być październikowa premiera Windows 8.1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200