Będą kolejne zmiany w strukturach kierowniczych Microsoftu

Najprawdopodobniej latem ze stanowiska wiceprezesa koncernu odpowiedzialnego za rozwiązania serwerowe oraz narzędzia biznesowe Microsoftu odejdzie Bob Muglia. Na chwilę obecną nie wiadomo kto obejmie zwolnione przez niego stanowisko. Zmianom personalnym towarzyszyć ma zmiana strategii rynkowej koncernu m.in. w zakresie rozwiązań serwerowych i infrastrukturalnych.

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami zmiana na stanowisku wiceprezesa kierującego pionem rozwiązań serwerowych i narzędzi biznesowych (STB) Microsoftu nastąpi między czerwcem, a sierpniem br. Zapowiedziano także zmianę strategii rynkowej w zakresie rozwiązań linii STB. Steve Ballmer podkreśla, że zmiany mają na celu zwiększenie dynamiki wzrostu koncernu w tym segmencie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szczególny nacisk będzie kładziony na rozwiązania związane z wirtualizacją oraz modelem cloud computing. Spodziewać można się więc m.in. rozwoju oferty produktów i usług związanych z platformą Microsoft Azure. Zdaniem analityków Microsoft będzie starał się bardziej aktywnie konkurować m.in. z firmami VMware i Amazon odpowiednio w zakresie rozwiązań wirtualizacyjnych oraz oferowanych w formie usług systemów infrastrukturalnych. Warto nadmienić, że roczne przychody działu STB sięgają 15 bln USD.

Bob Muglia jest związany z firmą Microsoft od 23 lat. W przeszłości odpowiadał m.in. za rozwój oprogramowania linii Office, systemu Windows NT oraz ofertę rozwiązań mobilnych koncernu z Redmond. Odpowiedzialność za rozwój produktów takich jak: Microsoft Windows Server, SQLServer, czy Visual Studio, przejął w styczniu 2009 roku. Odejście Boba Muglii będzie kolejną zmianą w najwyższych strukturach kierowniczych koncernu z Redmond. Warto przypomnieć, że w październiku zeszłego roku ze stanowiska głównego architekta oprogramowania firmy Microsoft odszedł Ray Ozzie. We wrześniu firmę opuścił Stephen Elop, kierujący m.in. rozwojem oprogramowania biznesowego linii Microsoft Dynamics. Z kolei w maju 2010 roku stanowisko wiceprezesa Microsoftu odpowiedzialnego za działalność firmy w segmencie rozwiązań sprzętowych i rozrywkowych zwolnił Robbie Bach.

Czytaj też:

Optymistyczne prognozy dla branży IT na rok 2011

Microsoft likwiduje antypiracki program Office'a

Firma Paula Allena po raz kolejny oskarża 11 firm branży IT

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200