Baterie węglowo –jonowe

Niewielka angielska firma ZapGo jest twórcą szybko ładujących się, niepalnych baterii węglowo-jonowych, która mogą w jej opinii stawić w ciągu najbliższych kilku lat czoła tradycyjnym bateriom litowo-jonowym. Twórcy baterii twierdzą, że pierwsze takie baterie mogłyby pojawić się w smartfonach już w 2019 roku.

Baterie – którym twórcy nadali nazwę Zap&Go Carbon-Ion - można było zobaczyć na ostatnich targach CES. Firma ZapGo twierdzi, że baterie węglowo-jonowo są absolutnie i w stu procentach niepalne. Wszystkie elementy wchodzące w skład baterii są odporne na wysokie temperatury i o ich samozapłonie nie może być mowy. Biorąc pod uwagę fakt, co działo się z bateriami litowo-jonowymi zainstalowanymi w smartfonach Galaxy Note7, jest to jedna z największych zalet baterii Zap&Go Carbon-Ion.

Kolejną zaletą baterii jest niezwykle krótki czas potrzebny na ich doładowanie. Firma ZapGo informuje, że zależnie od pojemności baterii czas ten waha się od jednej do góra piętnastu minut. Niestety, baterie te równie szybko jak ładują się, równie szybko rozładowują się. Jej twórcy mają nadzieję, że uda im się rozwiązać ten problem po wprowadzeniu do baterii węglowych nanorurek.

Zobacz również:

  • Android Auto 9.1 już w Polsce - jakie nowości przewidziało Google?
  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla

Wydłużony cykl życia jest również bardzo silną stroną baterii węglowo-jonowych. Dość powiedzieć, że baterie takie można ładować i rozładowywać aż 100 tys. razy zanim stracą swoje właściwości. Dla porównania – baterie litowo-jonowe wytrzymują zaledwie tysiąc takich cykli.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200