Barracuda do sprzedaży za 4 mld USD

KKR kupuje firmę Barracuda od Thoma Bravo w transakcji wartej około 4 mld USD

Barracuda do sprzedaży za 4 mld USD

pixel2013/ Pixabay

Firma KKR & Co Inc. poinformowała we wtorek, że planuje kupić firmę Barracuda Networks od jej właściciela, spółki private equity Thoma Bravo. Informacja dla prasy, potwierdzająca wcześniejsze doniesienia agencji Reutera na ten temat, nie ujawniła jednak warunków finansowych transkacji. Według Reutersa, transakcja będzie opiewać Barracuda Networks z siedzibą w Kalifornii na około 4 miliardy dolarów, wliczając w to zadłużenie.

Gwałtowny wzrost liczby i wartości transakcji w sektorze cyberbezpieczeństwa spowodowany jest głównie przyspieszeniem upowszechnienia się pracy zdalnej wskutek pandemii. Również inwazja Rosji na Ukrainę doprowadziła do wzrostu liczby ataków cybernetycznych. I tak, w miniony poniedziałek Thoma Bravo zgodziła się na zakup firmy SailPoint Technologies zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym, podczas gdy firma Datto, dostawca rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, również została przejęta przez inwestorów pod przewodnictwem Insight Partners w ramach prywatnej transakcji o wartości 6,2 mld USD.

Założona w 2003 r. Barracuda zarządza bezpieczeństwem danych swoich klientów w chmurze na zasadzie subskrypcji, świadcząc szereg usług, w tym ochronę poczty elektronicznej, oprogramowanie i bezpieczeństwo w chmurze, bezpieczeństwo sieci i ochronę danych. Firma została przejęta przez Thoma Bravo w 2017 r., cztery lata po wejściu na giełdę. Od tego czasu Barracuda rozwinęła się w firmę, która generuje ponad 500 milionów dolarów rocznego przychodu. Firma dokonała również szeregu przejęć, w tym kupiła usługę rozszerzonego wykrywania i reagowania SKOUT Cybersecurity oraz dostawcę usług zero-trust access Fyde.

Transakcja z Barracudą ma zostać zamknięta do końca 2022 roku, podał KKR we wtorek. KKR, który zarządza aktywami o wartości 471 miliardów dolarów, jest aktywnym inwestorem w firmy zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym. Niektóre z jej inwestycji obejmują ForgeRock, Ping, Cylance i DarkTrace.

J.P. Morgan pełnił rolę doradcy finansowego dla Thoma Bravo i Barracuda, podczas gdy Guggenheim Securities, DBO Partners i Barclays doradzały KKR.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200